Pelletowe porady

Co robić by ogrzewanie pelletem było jeszcze bardziej ekonomiczne, ekologiczne i efektywne? Sprawdź nasze porady!  Kilka prostych zasad, których będziesz przestrzegać, zapewnią ci maksymalnie efektywne obniżenie kosztów ogrzewania.

Po pierwsze: Postaw na zakupy online – sklep z pelletem

Pellet jest produktem powszechnie dzisiaj dostępnym. Można go kupić w składzie opału, w marketach budowlanych, ale i przez …Internet. Zamówienie pelletu przez Internet jest bardzo proste i zajmuje nie więcej niż kilka minut. Warto zamawiać pellet w sklepie internetowym – najbezpieczniej oczywiście w sklepie producenta pelletu. W sklepie internetowym z pelletem możemy starać się o rabat, a my mamy pewność, że zakupy są bezpieczne i kupujemy pellet z pierwszej ręki. W dzisiejszych czasach nawet wielkogabarytowe zamówienia na pellet realizowane są w ciągu maksymalnie kilku dni roboczych. Wnioski są proste – dziś zamawiasz, a jutro najczęściej pellet jest już u ciebie. I to wszystko bez wychodzenia z domu!

Po drugie: kieruj się jakością

Powszechność pelletu sprawiła, że na rynku spotkać można pellety bardzo różnego rodzaju, ale i różnej jakości. Jeśli chcesz, aby twój piec na pellet dobrze służył i by ciepło pozyskiwane z pellet było opłacalne, wybieraj pellet drzewny dobrej jakości. Najlepszym i najbardziej wartościowym jest pellet z trocin drzew iglastych – charakteryzuje się najwyższymi walorami opałowymi. Bardzo istotny jest też dopuszczalny poziom wilgotności pellet (im niższy tym lepiej). Najbardziej pewną opcją jest zakup pellet certyfikowanych, które posiadają na opakowaniach odpowiednie oznaczenia – tylko to daje gwarancję najwyższej jakości pelletu.

Po trzecie: kupuj pellet latem

Lato, to okres kiedy nie grzejemy w domach. Ale to również czas wyprzedaży i przedsprzedaży pelletu. W tym czasie, zwłaszcza w Internecie, znaleźć można wiele okazyjnych ofert. Jest to doskonała okazja do tego by pellet kupić taniej niż w sezonie.

Po czwarte: zamawiaj hurtowo

Zamawiając pellet, w związku z tym, iż jest t produkt wielkogabarytowy, należy liczyć się z doliczonymi kosztami wysyłki. Z tego powodu warto rozważyć zamówienie większej ilości pelletu – na przykład na cały sezon. Jeżeli twoi sąsiedzi lub rodzina mieszkająca w pobliżu również korzysta z ogrzewania pelletowego, zamówcie pellet wspólnie i podzielcie się kosztami transportu.

Po piąte: kupuj sprawdzony pellet

Jeżeli instalator lub producent sprzętu zaleca zakup konkretnego pelletu, warto go posłuchać. Podobnie, jeśli masz potwierdzone źródło, np. w postaci znajomych, rodziny, innego autorytetu – kupuj pellet wypróbowany. Wybieraj pellet dobry jakościowo, z certyfikatami, które potwierdzają jego wartość.